Trasa dojazdu

Informacje ogólne

O stowarzyszeniu

Pomagają nam

Wesprzyj naszą działalność

Podatniku, idź na Referendum! Twój głos ma znacznie!

Jak do nas trafić?Siedziba stowarzyszenia: Pasaż 24h ul. Harcerska 2a
44-335 Jastrzębie-Zdrój

Niesiemy pomoc osobom potrzebującym specjalistycznej „opieki podatkowej”. Stowarzyszenie zostało założone przez prawników i przedsiębiorców z różnych regionów Polski w odpowiedzi na niespójny, niestabilny i skomplikowany system podatkowy w naszym kraju. Założyciele Stowarzyszenia w swoim życiu prywatnym i zawodowym zetknęli się z aparatem skarbowym, którego działanie powodowało zawyżenie obciążeń podatkowych w stosunku do rzeczywistej sytuacji podatnika.


Nastawienie organów skarbowych oraz nieustannie zmieniające się i zawiłe prawo podatkowe powoduje, że każdy obywatel i każda firma w Polsce mogą odczuwać zagrożenie ze strony aparatu skarbowego. Ponadto, większość podatników w starciu z organem skarbowym pozostaje osamotniona, bez pomocy osób z właściwą znajomością polskiego prawa podatkowego. Podstawowym zadaniem Stowarzyszenia jest zatem wspieranie podatników w ich codziennych działaniach, których skutki odnoszą się również do sfery podatkowej.


Jesteśmy zespołem doświadczonych prawników i przedsiębiorców, doskonale znających realia prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Wspiera nas młoda kadra menedżerska i naukowa, a wśród członków Stowarzyszenia są także ekonomiści i księgowi.


Wyróżnia nas połączenie naukowych podstaw działania z praktycznym podejściem do rozwiązywania sytuacji problemowych, gdyż wśród członków Stowarzyszenia są zarówno osoby z środowisk naukowych, jak i takie, które w swej zawodowej działalności stykają się na co dzień z „problemami podatkowymi”.


Ogólnopolskie Stowarzyszenie PomocPodatnikom.pl to połączenie doświadczenia z młodością oraz wsparcie solidnych podstaw teoretycznych niezbędną wiedzą praktyczną.